Zákruta.cz  >  

Zlaté představení Citroënu v Německu

19. srpna 2008

Senzačním výsledkem pro Citroën skončila letošní Rallye Německo, když Sébastien Loeb a Daniel Elena dojeli první a druhá posádka Citroën Total Sport Dani Sordo a Marc Martí skončila stříbrná. Navíc se Citroën a Loeb opět vrátili do čela průběžného pořadí v obou šampionátech a prodloužili svou neporazitelnost na německé půdě.

Ta čítá už osm prvenství včetně úvodního, které v roce 2001 ještě mimo kalendář mistrovství světa zaznamenala posádka Philippe Bugalski - Jena-Paul Chiaroni. Současně je to sedmé vítězství Citroënu v letošním ročníku a 49. celkově, čímž se Citroën zařadil na 3. pozici v historické tabulce nejlepších výrobců WRC.

Poslední etapa rallye měřila pouhých 84,97 km, jela se jen ve dvou smyčkách pro dvě rychlostní zkoušky a na závěrečné superspeciálce ulicemi hostitelského města Trieru. Tandem Citroënu za první dva dny soutěže neztratil ani jednu rychlostní zkoušku a všechny vyhrál (Loeb 13, Sordo 1) a měli tak dost prostoru pro to, aby si ohlídali náskok až do cíle. Letošní ročník německé soutěže se dost vymykal obvyklým zvyklostem. Rallye Německo je známá vrtkavostí počasí, které dokáže promlouvat do pořadí. Letos se nic takového nestalo a soutěž skončila tak, jak začínala - za slunečního svitu. Obě posádky Citroënu tak ani jednou „neuklouzly“ a dovedly své C4 WRC bezpečně až do cíle.

Quesnel: Excelentní víkend

„Před dvěma týdny ve Finsku jsme byli v roli outsiderů, ale dokázali jsme vystoupat až na vrchol,“ říká Olivier Quesnel, sportovní ředitel Citroën Total Sport. „A naopak každý musel vidět, pod jakým tlakem jsme byli v Německu jako největší favorité. Jsem hrdý na to, že každý z našeho týmu Citroën Sport přispěl svým velkým dílem k našemu prvnímu a druhému místu, se kterým nyní vstupujeme do finálové fáze mistrovství světa. Tenhle výsledek je pro nás velikým povzbuzením pro další bitvy, které povedeme na čele mistrovství. Sébastien a Daniel zajeli bezchybně, Dani a Marc předvedli solidní výkon, který je vynesl na druhé místo, a přinesli potřebné body. Naše vozy a posádky zaznamenaly v Německu díky výjimečným výkonům skvělý rekord a opětovný návrat na čelo Poháru konstruktérů. Sébastien postoupil také do čela pořadí pilotů, takže to byl excelentní víkend na všech frontách. Neznamená to ale, že bychom si mohli dovolit lelkovat a nečinně sedět. Naopak všichni musíme zpátky do práce, protože nás čeká několik velice rušných měsíců...“

Loeb: Skvělý pocit!

Stejný pocit z dobře vykonané práce ovládl i kokpit C4 WRC obhájce titulu mistra světa, který zaznamenal v Trieru už sedmé vítězství a celkově 43. v kariéře, což znamená nové dva rekordy. „Po porážce našeho hlavního soupeře na jeho domácí půdě jsme neměli nejmenší chuť nechat si vzít vítězství v Německu,“ usmíval se v cíli Sébastien Loeb. „Naše C4 WRC si vedlo dokonale od startu až do cíle a vždy jsme správně vystřídali měkké pneumatiky Pirelli za tvrdé přesně podle podmínek. Mám skvělý pocit z toho, že naše auto uspělo na všech typech zdejších povrchů a my jsme mohli jet, co to dá a upevnit si svou pozici. Je to fantastický pocit vyhrát znovu v Trieru, kam jezdí francouzští diváci ve velmi hojném počtu. Potěšil mě samozřejmě i návrat do čela mistrovství světa, takže jsem nadšený z tohoto víkendu.“

Sordo: Pilotovat je radost

„Jsem rád, že jsem dojel druhý,“ řekl Dani Sordo. „Německá rallye sice není svým asfaltem mým favoritem, neboť jeho složení mi nedovoluje dostat se do optimálního rytmu. Proto je nádherné, že se mi podařilo uspět nyní. Nebyli jsme si zcela jistí nastavením auta, ale technický tým Citroënu připravil vůz na sobotu velice dobře. Od té chvíle jsme mohli zrychlovat a mít opravdu radost z pilotování na druhém místě. Náš výsledek také zvedl celkové body v Poháru konstruktérů, což je fantastický výsledek.“

Citroën Sport

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK