Zákruta.cz  >  

BFGoodrich Drivers Team už zná svého českého vítěze!

25. července 2008

Po dnešní tajné volbě už je znám český pilot, který v rámci letošní Barum rally usedne do Peugeotu 207 Super 2000 světově známého týmu Kronos racing. Nejvíce důvěry od domácích motoristických novinářů dostal Pavel Valoušek.

Unikátní projekt BFGoodrich Drivers Team se letos koná celkem v pěti zemích a Česká republika je po Portugalsku a Belgii třetí z nich. Podstatou tohoto projektu je start českého pilota se špičkovým vozem v domácí soutěži, která je součástí šampionátu IRC. Tou je u nás i letos slavná Barum rally Zlín, která se uskuteční v termínu 22.-24. srpna 2008

Uspořádání akce BFGoodrich Drivers Team v České republice se zhostila společnost Mediasport.cz, promotér hned několika motoristických šampionátů a té se do 15. července přihlásilo celkem 24 českých jezdců. Z těch byla následně, za účasti zástupců BFGoodrich a Kronos racing, vybrána pětice finalistů, ve složení Tomáš Kostka, Jaroslav Orsák, Karel Trojan, Jan Šlehofer a Pavel Valoušek.

V dnešní tajné volbě, která se konala v budově Autoklubu České republiky, volilo celkem čtrnáct domácích motoristických novinářů, jeden zástupce BF Goodrich a Mark Van Dalen, šéf týmu Kronos racing, a z nich se 9 rozhodlo pro Pavla Valouška, který se tak po Portugalci Miguelu Camposovi a Belgičanu Patricku Snijersovi, stal třetím pilotem BFGoodrich Drivers Teamu a i pro něj tak bude účast v soutěži seriálu IRC zcela zdarma.

Pavla Valouška a jeho spolujezdce Zdeňka Hrůzu teď čeká seznámení s vozem Peugeot 207 Super 2000, které proběhne ve dnech 6. a 7. srpna a to v Belgii, nedaleko od sídla týmu Kronos racing. Po tomto nezbytném testování už českou posádku uvidíme v plné zbroji a to na startu letošní Barum rally Zlín.

Společnost Mediasport.cz tímto gratuluje Pavlu Valouškovi, a v letošní „Barumce“ mu přeje co největší úspěch. V neposlední řadě mu pak přeje nezapomenutelný zážitek, kterým je start v týmu Kronos racing, jednom z nejúspěšnějších týmů současné rallyové scény.

Seznam novinářů:
Petr KrutskýČeská televize
Martin Kunetkamediasport.cz
Jan ČernýAuto Car
Marek FeltOffroad magazín
Jiří UhlířDeník Sport
Michal ŠtěpanovskýSvět motorů
Petr EliášeWRC.cz
Jaroslav Jugasmagazín Rally
Radek Malinadeník Právo
Jan VaškovičAutosport.cz
Karel MalinaMotorsport magazín
Tomáš ŽelezníkMladá fronta DNES
Robert TesařČTK
Jakub RejlekAuto Hit
Mediasport

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK