Zákruta.cz  >  

Ředitel Regner: Vyhrát může dvacet jezdců, tak kvalitní bude konkurence

23. července 2008

Do uzávěrky přihlášek 38. ročníku Barum rally Zlín zbývá ještě více než týden, přesto se už rýsuje hvězdné obsazení na technickém i jezdeckém poli. Na trati soutěže by se mohlo objevit na dvě desítky vozů kategorie Super 2000, za jejichž volanty by měla sedět evropská soutěžní elita.

„Spousta lidí hořekovala nad tím, že když zmizely z tratí Barum rally Zlín vozy specifikace WRC, ztratila soutěž na kvalitě. I když tu před pěti lety sice závodilo dvacet těchto automobilů, počet špičkových pilotů, kteří je řídili, se dal spočítat na prstech jedné ruky. Letos bude ve vozech kategorie Super 2000 sedět domácí i evropská extratřída,“ vysvětlil ředitel soutěže Miloslav Regner, proč hovoří o nadcházející rally jako o nejlépe obsazené v historii. Zatímco v předchozích letech bylo jednoduché tipovat, kdo bude bojovat o vítězství, letošní ročník soutěže nemá jednoznačného favorita. „Vyhrát může dvacet jezdců, tak kvalitní bude konkurence,“ liboval si ředitel rally. „Do první desítky se klidně může dostat kterákoli z padesáti posádek.“

Přestože se řada pilotů hlásí až během posledního týdne před uzávěrkou, už nyní je jisté, že z domácí špičky nebude chybět loňský vítěz Roman Kresta, který je v čele průběžné klasifikace Medisport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally, ani druhý Václav Pech a třetí jezdec domácího šampionátu Pavel Valoušek. „Jedeme zatím nejpovedenější sezonu, proto věříme, že se nám na Barumce podaří navázat na dosavadní výsledky,“ podotkl Valoušek.

„Chtěli bychom si udržet průběžné třetí místo v absolutní klasifikaci a případně ještě potrápit Vaška Pecha, který je před námi.“ Valoušek však zatím neví, s jakým vozem bude na Barum rally Zlín startovat. Proto je jedním z jezdců, který s přihláškou čeká na poslední chvíli. Jako jeden ze čtyřiadvaceti tuzemských pilotů by rád jel s továrním Peugeotem 207 S2000 elitního belgického týmu Kronos. Cílem projektu je umožnit talentovaným jezdcům zapojit se v domácím prostředí do soutěže IRC. „Kdo bude vybrán, bude jasné na konci týdne. Víme jen, že už byl proveden užší výběr pěti posádek, ale jména zůstala utajena,“ prozradil otrokovický Pavel Valoušek.

Oproti minulým letům dojde letos ke změnám v zažitém časovém harmonogramu rally. Shakedown se uskuteční v pátek. Oblíbená úvodní městská rychlostní zkouška odstartuje tentýž den v 21 hodin, ovšem v sobotu si posádky i diváci budou moci na rozdíl od minulých let přispat. „Zkrátili jsme soutěž na přejezdech mezi rychlostními zkouškami asi o sto kilometrů, což nám dovolilo posunout start sobotní etapy až na devátou hodinu,“ vysvětlil Miloslav Regner.

Drahomír Kvasnička

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.