Zákruta.cz  >  

Úspech na Kopnej

22. července 2008

Slovenský tím FIAT RUFA Rally Team s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Przemyslav Mazur na vozidle Fiat Abarth Grande Punto S2000 obsadil na Impromat Rallysprint Kopná tretiu priečku.

Impromat Rallysprint Kopná bol do programu slovenského tímu zaradený na poslednú chvíľu po zrušení Rally Bojnice, ako príprava pred blížiacou sa Barum Rally a Aquacity Rally Tatry. Na štarte sa zišlo päť vozidiel kategórie S2000, v ich kokpitoch veľmi kvalitný jazdci, čiže bolo sa s čím porovnávať. Azda veľká miera motivácie, či nedočkavosti spôsobila chybu hneď v prvej rýchlostnej skúške, keď po prejazde jedného z horizontov sa Grzegorzovi podarilo v plnej rýchlosti auto dostať mimo trať.

Nasledovala strata 35 sekúnd a okamžitý pád na 30 miesto v celkovom poradí. V ostatných rýchlostkách už Grzyb s Mazurom stabilným výkonom dokazovali, že patria ku absolútnej špičke. Druhými a tretími miestami v jednotlivých skúškach sa postupne prepracovali až na tretie miesto v absolútnom poradí. V cieli dokonca mali na dosah druhé miesto od ktorého ich delilo len 4,2 sekundy.

„Na kopnej sme štartovali prvý krát v živote. Bola to veľmi pekná, rýchla a jazdecky až nadmieru dobre obsadená súťaž. Mrzí ma to zaváhanie v úvode súťaže, ale som rád, že nakoniec sa nám podarilo vybojovať tretie miesto. Bol to perfektný tréning pred Barum Rally a Aquacity Rally Tatry.“

Fiat Rufa Rally Team

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK