Zákruta.cz  >  

Úspech na Kopnej

22. července 2008

Slovenský tím FIAT RUFA Rally Team s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Przemyslav Mazur na vozidle Fiat Abarth Grande Punto S2000 obsadil na Impromat Rallysprint Kopná tretiu priečku.

Impromat Rallysprint Kopná bol do programu slovenského tímu zaradený na poslednú chvíľu po zrušení Rally Bojnice, ako príprava pred blížiacou sa Barum Rally a Aquacity Rally Tatry. Na štarte sa zišlo päť vozidiel kategórie S2000, v ich kokpitoch veľmi kvalitný jazdci, čiže bolo sa s čím porovnávať. Azda veľká miera motivácie, či nedočkavosti spôsobila chybu hneď v prvej rýchlostnej skúške, keď po prejazde jedného z horizontov sa Grzegorzovi podarilo v plnej rýchlosti auto dostať mimo trať.

Nasledovala strata 35 sekúnd a okamžitý pád na 30 miesto v celkovom poradí. V ostatných rýchlostkách už Grzyb s Mazurom stabilným výkonom dokazovali, že patria ku absolútnej špičke. Druhými a tretími miestami v jednotlivých skúškach sa postupne prepracovali až na tretie miesto v absolútnom poradí. V cieli dokonca mali na dosah druhé miesto od ktorého ich delilo len 4,2 sekundy.

„Na kopnej sme štartovali prvý krát v živote. Bola to veľmi pekná, rýchla a jazdecky až nadmieru dobre obsadená súťaž. Mrzí ma to zaváhanie v úvode súťaže, ale som rád, že nakoniec sa nám podarilo vybojovať tretie miesto. Bol to perfektný tréning pred Barum Rally a Aquacity Rally Tatry.“

Fiat Rufa Rally Team

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.