Zákruta.cz  >  

Kresta s Grossem pokračují na stříbrné vlně

23. dubna 2012

Rally Šumava Klatovy znamenala pro posádku ADELL MOGUL racing teamu Roman Kresta - Petr Gross zisk druhého místa absolutně za lídrem šampionátu Janem Kopeckým. Roman Kresta se díky výsledkům posunul na druhou pozici průběžného hodnocení MMČR.

Klatovská Šumava je nedílnou součástí českého šampionátu, a tak tomu bylo i v letošní sezoně, kdy se opětovně odjela ve spojení s evropským šampionátem historiků. Bohužel právě počet historických vozů zastínil kvantitu účastníků českého šampionátu. Prostě Šumava si mezi nimi v posledních letech nevytvořila právě dobré renomé... Ale letošní ročník dal na nedávné problémy zapomenout, nabídl kvalitně připravenou soutěž bez organizačních přehmatů.

„Závod jako celek dopadl na výbornou. Šumava po letech vrátila na pozice, kam patří historicky i svou tradicí. Soutěž se odjela na vysoké úrovni. Vnímal jsem to jako skvost domácí sezony, kdy se soudobé vozy potkaly s historickými. Svým způsobem jsem pochopil, že Šumava má opravdu díky Vltavě dlouhou historii a historici udělali závodu parádní atmosféru. Diváci měli možnost obdivovat krásná auta. Určitě nebylo jednoduché zvládnout dvě soutěže v jeden čas, proto patří pořadatelům poděkování za odvedenou práci,“ komentoval soutěž Roman Kresta.

V západních Čechách samozřejmě nechyběla absolutní česká špičkaa ta se začala prát o sekundy už na Čínovském okruhu, divácky atraktivní zkoušce, která tradičně harmonogram soutěže otevírá. Kresta s Grossem vstoupili do závodu dvěma třetími časy, ale už po třetím testu se posunuli před Pecha na druhou pozici. Lídrem závodu byl podle očekávání tovární jezdec Škody Motorsport Jan Kopecký.

„Na Valašce nám Honza Kopecký první den hodně ujel, tady jsme chtěli být více konkurenceschopní. Bohužel do sekce po okruhu jsme zariskovali s volbou tvrdých pneumatik, což bohužel nevyšlo. V druhých průjezdech se nám podařilo jeden test vyhrát, ale přece jen pátek nebyl z našeho pohledu úplně ideální,“ komentoval úvodní den Roman Kresta, jenž po první etapě (7 RZ) ztrácel na čelo 22.6 sekundy a na třetího Pecha měl k dobru více než deset vteřin.

Ve druhé etapě se posádka Škody Fabie Super 2000 v barvách ADELL MOGUL racing teamu ještě pokusila výsledky zamíchat, ale opětdoplatila na špatnou volbu pneumatik pro dopolední sekci soutěže. Kopecký na čele se ještě více vzdálil, potěšitelný byl naopak vzrůstající náskok před třetím Pechem. Ten po RZ11 činil více než půl minuty. V RZ12 navíc Pech chyboval a na stupně vítězů se posunula druhá fabie týmu Kresta Racing v rukou Jaromíra Tarabuse. O vítězi nebylo v závěru pochyb, Roman Kresta si podruhé v sezoně pohlídal stříbrný post, který ho vynesl na druhé místo průběžného pořadí MMČR 2012.

„Ve druhé etapě jsem doufal, že podmínky budou přece jen mírně odlišné, ale trať velmi rychle osychala. Volba měkké směsi proto nebyla ideální a tento moment definitivně Šumavu rozhodl. Ale musím uznat, že i tak bychom Honzovi jen velmi těžko sekundovali. Proto druhé místo hodnotím pozitivně. Upřímně děkuji všem partnerům za podporu a členům týmu za skvěle odvedenou práci,“ popsal další průběh závodu Roman Kresta.

„Šumava měla náboj, opravdu špička jela rychle. Neměli jsme během závodu žádný zásadní problém, ale prostě do českého mistráku přišel někdo, kdo laťku posunul hodně vysoko. Určitě je to zajímavé pro diváky, na druhou stranu i pro nás a celý tým. Máme novou motivaci a mistrák má nový náboj,“ uzavřel luhačovický pilot, který začátkem týdne oslaví své 36. narozeniny.

Stav MMČR 2012 (3/8): Kopecký 150, Kresta 76, Pech 69, Tarabus 48, Valoušek 47, Semerád 43

Další podnikem MMČR, kde se bude prezentovat ADELL MOGUL racing team bude Rally Český Krumlov ve dnech 25. - 26. května 2012.

Kresta Racing

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK