Zákruta.cz  >  

Kresta s Grossem pokračují na stříbrné vlně

23. dubna 2012

Rally Šumava Klatovy znamenala pro posádku ADELL MOGUL racing teamu Roman Kresta - Petr Gross zisk druhého místa absolutně za lídrem šampionátu Janem Kopeckým. Roman Kresta se díky výsledkům posunul na druhou pozici průběžného hodnocení MMČR.

Klatovská Šumava je nedílnou součástí českého šampionátu, a tak tomu bylo i v letošní sezoně, kdy se opětovně odjela ve spojení s evropským šampionátem historiků. Bohužel právě počet historických vozů zastínil kvantitu účastníků českého šampionátu. Prostě Šumava si mezi nimi v posledních letech nevytvořila právě dobré renomé... Ale letošní ročník dal na nedávné problémy zapomenout, nabídl kvalitně připravenou soutěž bez organizačních přehmatů.

„Závod jako celek dopadl na výbornou. Šumava po letech vrátila na pozice, kam patří historicky i svou tradicí. Soutěž se odjela na vysoké úrovni. Vnímal jsem to jako skvost domácí sezony, kdy se soudobé vozy potkaly s historickými. Svým způsobem jsem pochopil, že Šumava má opravdu díky Vltavě dlouhou historii a historici udělali závodu parádní atmosféru. Diváci měli možnost obdivovat krásná auta. Určitě nebylo jednoduché zvládnout dvě soutěže v jeden čas, proto patří pořadatelům poděkování za odvedenou práci,“ komentoval soutěž Roman Kresta.

V západních Čechách samozřejmě nechyběla absolutní česká špičkaa ta se začala prát o sekundy už na Čínovském okruhu, divácky atraktivní zkoušce, která tradičně harmonogram soutěže otevírá. Kresta s Grossem vstoupili do závodu dvěma třetími časy, ale už po třetím testu se posunuli před Pecha na druhou pozici. Lídrem závodu byl podle očekávání tovární jezdec Škody Motorsport Jan Kopecký.

„Na Valašce nám Honza Kopecký první den hodně ujel, tady jsme chtěli být více konkurenceschopní. Bohužel do sekce po okruhu jsme zariskovali s volbou tvrdých pneumatik, což bohužel nevyšlo. V druhých průjezdech se nám podařilo jeden test vyhrát, ale přece jen pátek nebyl z našeho pohledu úplně ideální,“ komentoval úvodní den Roman Kresta, jenž po první etapě (7 RZ) ztrácel na čelo 22.6 sekundy a na třetího Pecha měl k dobru více než deset vteřin.

Ve druhé etapě se posádka Škody Fabie Super 2000 v barvách ADELL MOGUL racing teamu ještě pokusila výsledky zamíchat, ale opětdoplatila na špatnou volbu pneumatik pro dopolední sekci soutěže. Kopecký na čele se ještě více vzdálil, potěšitelný byl naopak vzrůstající náskok před třetím Pechem. Ten po RZ11 činil více než půl minuty. V RZ12 navíc Pech chyboval a na stupně vítězů se posunula druhá fabie týmu Kresta Racing v rukou Jaromíra Tarabuse. O vítězi nebylo v závěru pochyb, Roman Kresta si podruhé v sezoně pohlídal stříbrný post, který ho vynesl na druhé místo průběžného pořadí MMČR 2012.

„Ve druhé etapě jsem doufal, že podmínky budou přece jen mírně odlišné, ale trať velmi rychle osychala. Volba měkké směsi proto nebyla ideální a tento moment definitivně Šumavu rozhodl. Ale musím uznat, že i tak bychom Honzovi jen velmi těžko sekundovali. Proto druhé místo hodnotím pozitivně. Upřímně děkuji všem partnerům za podporu a členům týmu za skvěle odvedenou práci,“ popsal další průběh závodu Roman Kresta.

„Šumava měla náboj, opravdu špička jela rychle. Neměli jsme během závodu žádný zásadní problém, ale prostě do českého mistráku přišel někdo, kdo laťku posunul hodně vysoko. Určitě je to zajímavé pro diváky, na druhou stranu i pro nás a celý tým. Máme novou motivaci a mistrák má nový náboj,“ uzavřel luhačovický pilot, který začátkem týdne oslaví své 36. narozeniny.

Stav MMČR 2012 (3/8): Kopecký 150, Kresta 76, Pech 69, Tarabus 48, Valoušek 47, Semerád 43

Další podnikem MMČR, kde se bude prezentovat ADELL MOGUL racing team bude Rally Český Krumlov ve dnech 25. - 26. května 2012.

Kresta Racing

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.