Zákruta.cz  >  

Chyběly dvě minuty...

16. července 2008

Velmi rychle ztratila šanci na kvalitní výsledek při Rally Bohemia Západočeská posádka Jan Sýkora - Martina Škardová. Technická závada jim vystavila stop už před startem soutěže. Sobotní etapu tak pojali jako sbírání zkušeností a test před Kopnou.

Velmi dramatické chvíle zažili nejen Honza s Martinou, ale i jejich příznivci u startovní rampy Rally Bohemia. Zatímco jednotlivé vozy startovaly do jedné z nejprestižnějších českých soutěží, italská „devítka“ se startovním číslem 25 byla v nedohlednu. Nepříliš šťastné boleslavské působení tím dosáhlo svého vyvrcholení.

„Smůla se na nás nalepila už při seznamovacích jízdách v podobě dvou defektů. Moc jsem chtěla Honzovi s přezouváním kol pomoci. V tak úmorném vedru, v němž jsem si sotva došla koupit nanuka, jsem však raději zůstala uvnitř auta a za přítomnosti klimatizace mu jeho výkon alespoň stopovala. Při přezouvání toho druhého byl o pět vteřin rychlejší,“ bere situaci dnes už s nadhledem Martina.

„Rychlostní zkoušky byly dlouhé a náročné a času na najíždění celkem málo. Měli jsme co dělat, abychom vše stihli napsat. Podařilo se a nemohli jsme se dočkat startu. Bohužel technické problémy nám neumožnily přijet na startovní rampu do patnácti minut po našem startovním čase. Chyběly nám dvě minutky. Nezbývalo než využít systém SupeRally a počkat si do druhého dne.

Zpočátku jsme sice uvažovali, zdali má smysl startovat bez nároku na výsledek. Vydali jsme se na chvilku podívat do Sosnové a když jsem viděla Honzův pohled na soutěžní auta, bylo mi jasné že pojedeme. Rozhodnutí bylo správné a získali jsme další cenné zkušenosti. Sobotní etapa vydala za dva sprinty a my si tak udělali malinko delší shakedown před Kopnou. Dokonce bych našla i nějaká pozitiva. Nemuseli jsme se například druhý den oblékat do zpocené kombinézy.“

Pro Honzu bylo období před Bohemii jedním z nejhektičtějších za poslední měsíce. Osobně se totiž podílel na opravě a přípravě auta. „Díky poničenému autu z Třebíče bylo deset dní před Bohemkou více než hektických. V dnešní době jsme však už díky onlineovým příběhům továrních týmů na raketové opravy tak nějak zvyklí. Můžu potvrdit, že v těch pár dnech letí čas neuvěřitelně rychle. Kluci od R.A.M si opravdu mákli. Auto bylo opraveno s velkou pílí. Přesto nám chyběla trocha štěstí a vyřadila nás skrytá elektrická závada. Bohužel se projevila příliš pozdě. Byl jsem velmi zklamán. Přesto si vážím vykonané práce Alexe, Martina, Jirky, Standy, prostě všech,“ oceňuje Honza obrovské pracovní úsilí svých mechaniků a kamarádů a dny a noci strávené na dílně.

„Auto se pro druhou etapu podařilo opravit a my mohli absolvovat nádherné sobotní vložky. Nebylo jednoduché nastoupit do rozjetého závodu. Navíc hned při prvním tvrdém brždění v lese ze Sychrova jsme prožili horkou chvilku v podobě nepříjemného spakování auta. Každopádně jsem za odjetí krásné a technické sobotní etapy moc rád. Poděkování především za shovívavost patří našim sponzorům, firmám Thermica Plus Liberec, Auta 24, Auto M Plus a Perso-MB.“

Vlastimil Resl

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK