Zákruta.cz  >  

Pavel Valoušek přivezl z Boleslavi stříbro

10. července 2008

Po delší době se posádka Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza vrátila do kokpitu černo-bílo-zeleného speciálu Mitsubishi Lancer Evo IX, aby se na Rally Bohemia pokusila udržet průběžnou bronzovou příčku v rámci hodnocení mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Na předchozí soutěži v Třebíči bohužel sympatická moravská posádka absentovala, protože se díky omezeným finančním prostředkem nepodařilo připravit auto do stoprocentního stavu po technických problémech při Rally Hustopeče. „Dlouhou dobu jsme neseděli v závodním autě a v úvodu soutěže to určitě bude znát,“ nechal se slyšet před startem soutěže Pavel Valoušek.

Na jeho slova došlo hned od prvních kilometrů, které se odehrávaly v těsném sousedství od centra soutěže v Mladé Boleslavi. Po opatrném začátku se dvojice ve večerních zkouškách zrychlila, což stačilo na třetí místo po první etapě. „Začali jsme trochu opatrněji. Náš rozpočet není příliš velký, naším hlavním cílem pro Rally Bohemia bylo dojet až do cíle a tomu jsme všechno podřídili, i vůz byl nastaven spíše na výdrž. S třetím místem jsem spokojený, ale rozhodovat se bude zítra, kdy nás čekají velice náročné rychlostní zkoušky na Liberecku,“ zhodnotil vystoupení v první etapě Pavel Valoušek.

I přes drobné problémy s nefunkčním interkomem na úvodní sobotní zkoušce se Valouškovi s Hrůzou dařilo držet stříbrnou pozici. O tu však málem přišli na desáté rychlostní zkoušce, pověstném Návarově dlouhém více než 30 kilometrů. „V dlouhé pravé zatáčce jsme nezvolili ideální stopu a v polovině se auto přetočilo, pozadu prolétlo mezi dvěma stromy a zůstalo stát v protisměru RZ přibližně 2 metry pod úrovní silnice. Museli jsme startovat a couvat, protože půl metru před autem byl strom. Podařilo se nám dostat zpět na cestu, do cíle nás pak čekalo už jen „zbylých“ 29 km. V cíli jsme se shodli, že dlouhou dobu nemá vyznám sázet Sportku, protože štěstí jsme si vybrali tak na půl roku dopředu,“ popsal inkriminovaný okamžik Zdeněk Hrůza.

Tato nehoda stála Valouška třetí příčku, ale pouze na dvě zkoušky, kdy se na ní dokázal vrátit. V závěrečných dvou zkouškách se dokázal dokonce dostat až na stříbrnou pozici, k čemuž mu dopomohlo odstoupení Václava Pecha. „Jsem velice šťastný, že se nám podařilo dojet až do cíle. Tak, jak jsme měli smůlu na předchozích závodech my, tak se štěstěna tentokrát přiklonila k nám. Nejen, že jsme bez problémů přežili výlet do lesa, ale i v podobě odstoupení Václava Pecha. Ten jel s Romanem Krestou úplně jiný závod, nikdo z dalších na ně neměl. Za předvedený výkon by si zasloužil skončit nejhůře druhý, ale technické problémy k soutěžím patří,“ zhodnotil své vystoupení Valoušek.

Jak bude vypadat nejbližší program zatím není jisté. V Itálii se rýsoval start na Rally di San Martino, z něj ale sešlo. „Původně jsme se chtěli objevit i na domácím Rallysprintu Kopná, ale auto potřebuje projít důkladnou repasí a tak jsme se rozhodli tuto soutěž vynechat,“ prozradil Valoušek. Obdobně to vypadá i s domácí Barum Rally Zlín. „Přihlásili jsme se do projektu BF Goodrich, ale vůbec nevím, jaké v něm máme šance. Svézt se s vozem S2000 by bylo parádní. Pokud by nám to nevyšlo, asi budeme muset Barumku vynechat, protože náš letošní rozpočet je téměř vyčerpán a bez důkladné repase by naše auto nemělo šanci tak náročný závod vydržet,“ dodal závěrem Valoušek.

-pr-

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.