Zákruta.cz  >  

'Bramborový' úspěšný návrat dua T&T

29. března 2012

Hned úvodní letošní start se dvojici Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát i jejich vozu Škoda Fabia Super 2000 velice vydařil. Na domácí půdě při Valašské rally obsadili vynikající čtvrtou příčku, nedaleko za stupni vítězů.

Ilustrační foto

Doposud poslední společné vystoupení v domácím šampionátu skončilo pro duo Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát senzačním vítězstvím na Rally Příbram 2010. Spolujezdec se poté odebral na roční ´rodičovskou dovolenou´ a na horké sedadlo se vrátil až právě o uplynulém víkendu. Valašská rally zahájila letošní program dua T&T a už od její úvodní rychlostní zkoušky bylo jasné, že žádné zahřívací kolo pro opětovné vzájemné sehrávání posádky se konat nebude.

Pátý čas a jen desetina vteřiny ztráty na Pavla Valouška naznačily, že Jaromír s Danielem mají opravdu velké ambice. Hned na druhém testu se pak posádka černozelenobílého vozu Škoda Fabia Super 2000 posunula právě před předloňského domácího šampióna na čtvrtou příčku a po celý zbytek soutěže si už své postavení udržela. Jejich výborný výkon vyvrcholil na polokruhové zkoušce Juřinka, kde při prvním průjezdu překonala Tarabuse s Trunkátem pouze tovární posádka Škody Motorsport Jan Kopecký - Pavel Dresler.

„Musím říct, že se nám opravdu jelo dobře a ani jsme za celou soutěž neudělali žádnou větší chybu, neměli jsme ani žádný defekt či technický problém. Z našeho pohledu jsme zkrátka absolvovali skvělou rally a já jsem moc rád, že se nám vstup do sezóny takhle vydařil,“ pochvaloval si v cíli pilot, který týden před soutěží oslavil pětatřicáté narozeniny.

Ve znamení velkého návratu na závodní tratě byla ´Valaška´ pro navigátora Daniela Trunkáta: „Mám z našeho dobrého výkonu a úspěšného výsledku opravdu velkou radost. Dlouho jsme spolu nejeli a teď to navíc bylo v novém autě a novém týmu, tak jsme měli před startem maličké obavy, jak to všechno dopadne. Všechno ale fungovalo hned od začátku na jedničku - tedy aspoň co se týče našeho závodění. Bohužel vlastní soutěž se organizačně příliš nevyvedla, proto pro příští ročník doufám, že se ve Valašském Meziříčí všechny potíže podaří vyřešit. Tato tradiční soutěž by nám totiž určitě v šampionátu moc chyběla,“ zamýšlel se spolujezdec, který taktéž mohl zdárnou soutěž pojmout jako oslavu nedávných narozenin.

Výborný výkon i výsledek samozřejmě zavdaly příčinu k otázce na Jaromíra Tarabuse ohledně soupeřů v absolutní špičce: „Na Jana Kopeckého jsme rozhodně neměli, ten je zkrátka výš. Na Valašské rally jsme nestačili ani Romanu Krestovi, a to, že jsme jej porazili na jedné dílčí (a navíc trochu netradiční) zkoušce, rozhodně nepřeceňuji. Moc si ceníme skalpu Pavla Valouška a potěšilo nás i to, že jsme se přiblížili Václavu Pechovi. Po pátku jsme trochu doufali, že bychom s ním mohli bojovat o třetí příčku, ale v sobotu nám přece jen ujel. V každém případě se mi moc líbilo, že na rozdíl od minulosti jsme se stali opravdovými přímými účastníky boje o nejvyšší pozice.“

„Už teď se proto moc těšíme na další závody, zda nám ale budou vyhovovat více či méně než Valašská rally, to zjistíme až po porovnání časů. Co se týče našeho auta, musím říct, že je to pro nás zase krok kupředu. Fiat už měl zkrátka svůj věk a ani jsme jej příliš nevyvíjeli, ford byl sice o krok dál, ale pro asfalt byl tak trochu syrový. Naopak škodovku v týmu Romana Kresty jsme rovnou dostali nastavenou na nejvyšší úrovni, což je moc příjemné.“

Z přestupu pod křídla týmu Kresta Racing je nadšen i spolujezdec Daniel Trunkát: „Před sezónu jsme udělali velké rozhodnutí a teď po prvním závodě jsme přesvědčeni, že bylo správné. O naše auto i o nás bylo špičkově postaráno a my se tak mohli plně soustředit na závodění. Cítíme velkou perspektivu i pro další závody, kdy se budeme samozřejmě snažit ještě zrychlit a naše soupeře více potrápit.“

Doplňme, že příští start dvojice Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát se odehraje 19. - 21. dubna na nejstarší domácí soutěži, Rallye Šumava Klatovy. Celý tým posádky T&T zároveň přeje brzké uzdravení svému soupeři a kamarádovi Michalu Ernstovi, pro nějž bohužel Valašská rally skončila poněkud nešťastně.

Karel Špaček

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK