aktuálně: 36 uzavírek, 16 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Horáckou rally poznamenala tragická nehoda

21. června 2008

Během 13. rychlostní zkoušky 19. Horácké rally 2008 se stala v sobotu 21. června v odpoledních hodinách tragická událost. Posádka se startovním číslem 47 - jezdec Miroslav Levora jr., spolujezdkyně Pavla Třebínová na voze Škoda Fabia vážně havarovala a po čelním nárazu do stromu přes veškerou poskytnutou pomoc záchranářů svým těžkým zraněním podlehla.

V podvečerních hodinách byla svolána mimořádná tisková konference, které se zúčastnil ředitel rally Miloš Morávek a hlavní lékař MUDr. Daniel Kvapil. „Motoristický osud je krutý. Těžko se mi to říká. Na 13. erzetě havarovala posádka Miroslav Levora jr. a Pavla Třebínová. Posádku jsem znal osobně, proto je to pro mě o to těžší. Nejdříve bych vyjádřil hlubokou soustrast pozůstalým rodinám, pro které je to velká a citelná ztráta. Je to ztráta i pro český motoristický sport. Byla to mladá a velmi nadějná posádka,“ řekl Miloš Morávek, ředitel rally.

Nehoda se stala na čtvrtém kilometru rychlostní zkoušky Brtnice - Kamenička. Posádka přeskočila horizont a podle stop na silnici se dostala na krajnici. Na cestě byly zřetelné stopy brždění a vůz se dostal na druhou stranu silnice, kde havaroval. Další podrobnosti včetně rychlosti vozu nebyly s ohledem na probíhající vyšetřování tragické nehody sděleny.

Hlavní lékař Horácké rally MUDr. Daniel Kvapil uvedl informace o stavu posádky po nehodě. „Jednalo se o natolik závažný úraz, že nebyl slučitelný s životem. Šlo o mnohačetná poranění. U spolujezdkyně nebyla žádná šance na přežití. Řidiče se záchranáří pokoušeli resuscitovat, ale ani po půlhodině se ho nepodařilo přes veškeré úsilí přivést k životu,“ upřesnil Kvapil.

Ředitelství Horácké rally vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým rodinám. Čest jejich památce!

Roman Ordelt

Další články

Jak dostat nepojízdné auto ze zahraničí? Správné pojištění může zachránit desítky tisíc

S letními cestami do zahraničí se množí případy, kdy auto znenadání vypoví službu, nejde opravit na místě a jediným řešením je odtah zpět do Česka. Není to jen problém starších vozů, zásadní závada může potkat i novější a dobře udržované auto. Pokud se něco takového stane i vám, nepropadejte panice. Díky správně nastavenému pojištění auta může být repatriace vozidla jednodušší, než jste očekávali.

zobrazit článek >

Co dělat, když díl do auta nikde nemají? Vytiskněte si ho!

Když vám chybí malý plastový díl, může vám zachránit nervy – i čas – 3D tisk

zobrazit článek >

Elektroinstalace jako cesta k zábavě i bezpečí ve vašem autě

V dnešní době jsou auta více než jen dopravní prostředky – jsou naším každodenním společníkem. Řada z nás tráví v autě téměř třetinu svého dne, a to nejčastěji cestou do práce a pak zase domů. Pro jiné je prací samo cestování autem. Je proto namístě si prostředí auta zútulnit i zabezpečit tak, aby byl náš čas strávený s tímto pomocníkem nejen příjemný, ale zejména i bezpečný.

zobrazit článek >