Zákruta.cz  >  

Rally Bohemia v roce 2012 MMČR i DRS

6. března 2012

Rally Bohemia patří mezi nejprestižnější automobilové soutěže rally v České republice. V roce 2012 bude součástí Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v rally ale i německé série DRS.

Druhý prázdninový víkend, přesněji 12. - 15. července 2012, mají všichni příznivci motoristického sportu, a zvláště rally, už zvýrazněný ve svém kalendáři. Právě o tomto víkendu se uskuteční šestá soutěž Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, kterou je Rally Bohemia. Automobilová soutěž s tradicí od roku 1974 představovala v Československu, později v České republice, vždy špičku mezi motoristickými akcemi, a ve své historii představila v Mladé Boleslavi a okolí bezpočet významných automobilových závodníků a slavných závodních vozů. Rally Bohemia si zažila slávu závodníků Evropského, ale i světového formátu a na tradici je třeba důstojně navázat.

Na rok 2012 je připraven další ročník populární automobilové soutěže, která bude mít opět centrum v Mladé Boleslavi a soutěžícím i divákům nabídne tradiční, ale i modifikované rychlostní zkoušky ve středních Čechách, v podhůří Jizerských hor a v oblasti Českého ráje. Právě charakter zdejší krajiny dává rychlostním zkouškám, na kterých se Rally Bohemia jede, jedinečný ráz, který snese ta nejpřísnější měřítka, a bez nadsázky lze rychlostní zkoušky Rally Bohemia označit za tratě světových parametrů. S celkem šestnácti rychlostními zkouškami rozdělenými do dvou etap, a délkou soutěže téměř 700 kilometrů, patří Rally Bohemia v roce 2012 k nejdelším a nejnáročnějším rally v České republice. Mezinárodní mistrovství České republiky tak při Rally Bohemia zažije jeden ze svých vrcholů. Mladoboleslavská soutěž se ale v tomto roce odjede také jako rally FIA Evropského poháru – Central s nejvyšším koeficientem 10. To by mělo Rally Bohemia zaručit účast některých zahraničních jezdců, kteří budou sbírat body v tomto středoevropském poháru. Významnou novinkou pro rok 2012 je ale dohoda s pořadateli německé série DRS, která v tomto roce zavítá do České republiky hned dvakrát z celkového počtu šesti závodů. Do německého mistrovství DRS mohou bodovat jen registrovaní jezdci, kteří si na konci roku rozdělí prémii ve výši 10 000 euro, kdy vítěz obdrží 2 500 euro. Celkem dvě soutěže DRS se v roce 2012 odehrají mimo území Německa a jednou z nich bude Rally Bohemia.

DRS, kde v loňském roce zvítězila posádka Robert Söber a Thomas Woelfel s vozem VW Lupo GTI, bude při Rally Bohemia zařazena za pole závodníků, kteří budou závodit v Evropském poháru - Central a dovolí mimo jiné účast pestrému startovnímu poli, kde můžeme vidět například populární vozy kategorie WRC, v Německu poměrně rozšířené vozy třídy GT, ale i automobily dle národních homologací, které vídáme například při domácích závodech Sprintrally. Pestrost startovního pole DRS nejlépe charakterizuje téměř třicet tříd, do kterých se pořadatelům podařilo vměstnat skoro všechna vozidla, která se v rally mohou objevit. Ve třídě 0 tak závodí populární vozy kategorie WRC a ve třídách 2 -10 vozy, které jsou schopné se postavit na start soutěže Evropského poháru a MMČR. Ve třídách 11-30 ale můžeme vidět automobily, které mají propadlé homologace anebo odpovídají našim pohárovým homologacím, národním třídám a předpisům pro historické automobily. Už v tento okamžik projevilo zájem o start na Rally Bohemia v rámci série DRS několik zajímavých posádek, které jednak startují pouze v šampionátu Rallysprintů v ČR, ale i v zahraničí. Cílem pořadatelského sboru Rally Bohemia bylo nabídnout přihlížejícím divákům co nejpestřejší startovní pole a přilákat na start soutěže i posádky, které by díky omezením Mezinárodního mistrovství nemohly na účast v oblíbené soutěži ani pomýšlet. Rally Bohemia 2012 tak získá další z diváckých lákadel, které ještě posílí Historic Show. O té se více dozvíte v další z tiskových zpráv Rally Bohemia 2012.

K účasti DRS na Rally Bohemia více dodává Stanislav Kafka, člen organizačního výboru Rally Bohemia a Historic Show: „Do jednání se zástupci německého mistrovství DRS jsme vstoupili na podzim loňského roku a vedli diskuse o tom, zda-li by Rally Bohemia nemohla být součástí jejich šampionátu. Po schůzce v Drážďanech na počátku roku jsme se dohodli, že spojíme síly a v roce 2012 pojede DRS u nás na Bohemii. Je to pro nás příležitost, jak přivézt do Mladé Boleslavi pestré startovní pole a neokoukaná vozidla z Německa, ale také jak dát šanci na závodění na Rally Bohemia vozům, které by normálně na podniku Evropského poháru nemohly startovat. V současné době ladíme drobné rozdíly v předpisech, které máme my a kolegové z Německa. Předpokládáme podobné uspořádání startovního pole, které viděli diváci třeba na Jänner Rallye, kde vozidla z národního mistrovství startovala za Evropským pohárem po malé pauze, kterou mnozí diváci ani nepostřehli. Věříme, že se nám díky DRS podaří přivézt zajímavé jezdce s pěknými vozy a nabídneme tak divákům na Rally Bohemia něco navíc.“

Petr Eliáš

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK