Již tento pátek 20. června odstartuje další soutěž Mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - Horácká rally. Devatenáctého ročníku soutěže, která má již tradiční centrum v Třebíči, se zúčastní také mladý závodník Martin Bujáček.
Pro uherskobrodského jezdce to budou hned dvě premiéry v jednom. Poprvé se představí v podniku tzv. velkého mistráku a na sedadle spolujezdce se premiérově představí Štěpán Palivec, dříve navigující mimo jiné například Tomáše Vojtěcha.
„Stejně jako v Tišnově mám jasný cíl a to dokončit závod a získat co nejvíc zkušeností,“ vyjádřil se Martin čtyři dny před startem soutěže. Celý tým doufá, že se již nebude opakovat závada, která stála Martina lepší umístění v Tišnově, a proto prošlo Mitsubishi Lancer sedmé evoluce kontrolou.
Obtížnosti soutěže si je jezdec samozřejmě vědom: „Bude to hodně těžké, ale už se moc těším. Poprvé pojedu dvoudenní závod a taky pojedu poprvé na světla. Bude to určitě moc zajímavé. Co se týče premiérové spolupráce se Štěpánem Palivcem, tak se na ni moc těším a věřím, že vše proběhne bez problémů. Jak jsem již řekl, hlavním cílem je dokončit závod a podle toho také pojedu.“
Platíte jen povinné ručení, nebo zvažujete i širší ochranu? Tuto otázku řeší většina řidičů. Povinné ručení je ze zákona povinné – bez něj nesmí vozidlo na silnici. Chrání však pouze ostatní účastníky provozu. Pokud vznikne škoda na vašem autě a není kdo by ji uhradil, náklady jdou z vašeho rozpočtu.Právě zde vstupuje do hry další forma ochrany, která kryje i vlastní vozidlo. V následujících odstavcích si ukážeme, kdy dává smysl kombinovat obě pojistky a jaké mohou být reálné finanční dopady.
zobrazit článek >Rostoucí náklady na měsíční provoz automobilu vedou řadu řidičů v České republice k hledání způsobů, jak omezit výdaje spojené s tankováním. Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších řešení je eco-driving, tedy styl jízdy založený na plynulosti, předvídání dopravních situací a rozumném využívání možností vozidla.
zobrazit článek >Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.