aktuálně: 35 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Martin Prokop se představí na Turecké rallye

13. června 2008

Svůj čtvrtý letošní start v letošním seriálu MS produkčních vozů si na Turecké rallye odbude Martin Prokop s Janem Tománkem. Ti si v celkovém hodnocení drží prozatím osmou příčku a v Turecku se představí po dvouleté odmlce.

Turecká rallye, která byla poprvé zařazená do kalendáře mistrovství světa teprve v roce 2003, je po Řecku další šotolinovou soutěží v řadě. Osmý podnik šampionátu se jede v horách na jihozápadě země a své centrum má ve středomořském resortu Kemer.

„Půjde o velmi těžkou soutěž, na které budeme poznávat tratě a přizpůsobovat se novým podmínkám. Když jsme zde jeli naposledy, byl závod s ohledem na silné bouřky hodně blátivý. Od Turecka si slibuji, že podloží by mohlo být, na rozdíl od poslední soutěže, kde jsme startovali před necelými dvěma týdny, spíše měkčí,“ přibližuje místní podmínky pilot jediné české posádky na startu.

Jipocar Racing Team musí před závody oželet původně zvažovaný test nových tlumičů, který byl organizátory odvolán pro malý zájem ostatních účastníků: „Otestujeme je až na shakedownu, na což máme jen pár průjezdů. V případě, že si nebudeme jistí, zda by mohly být přínosem, použijeme raději stávající evoluci a tuto novou nasadíme až na Zélandu. Pevně věřím, že tato změna by mohla auto ještě více zrychlit,“ komentuje jihlavský pilot změnu oproti původním úvahám.

„Jedeme tam veskrze s pozitivními myšlenkami, ale máme hodně práce na autě, protože se nám nepodařilo úplně odhalit příčiny problémů z Řecka. Doufáme, že se nám závody podaří a vylepšíme si jak bodové konto, tak i sebevědomí,“ věří Martin.

Soutěž startuje úvodní 2,6 km dlouhou rychlostní zkouškou Akdeniz University 1 ve čtvrtek 12.6. v 18:05 SEČ.

Jipocar Racing

Další články

Jak financovat svůj snový vůz: Je lepší leasing, úvěr, nebo spořicí účet?

Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.

zobrazit článek >

Jak ušetřit na dovolené autem po Evropě: Sledujte kurz eura a cestu plánujte

Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.

zobrazit článek >

Garážový večírek, který má styl: Jídlo, pití a šipky

Někdy není potřeba vyrážet na dlouhou cestu, aby člověk zažil pořádnou jízdu. Stačí pár přátel, dobré jídlo, pití a prostředí, kde se cítíte jako doma – třeba garáž nebo dílna, která přes den slouží autu, ale večer se může proměnit ve stylové místo pro odpočinek.

zobrazit článek >