aktuálně: 30 uzavírek, 15 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Pech jun. s Uhlem triumfovali v Hustopečích

3. června 2008

Velmi cenné vítězství přivezla z jihu Moravy plzeňská posádka Václav Pech jun. - Petr Uhel, když po dvou dnech těžkého závodu vybojovala podruhé v letošní sezóně absolutní vítězství v Mezinárodním mistrovství České republiky v rallye.

„Máme z prvního místa ohromnou radost. Soutěž v Hustopečích byla velmi náročná hned z několika důvodů a pro nás je velmi důležitý bodový zisk z této rallye. Pořadatelé v Hustopečích zvolili náročnou, ale hezkou trať, kde se střídaly rychlé asfaltové cesty s účelovými silničkami ve vinohradech a spojovacími šotolinovými úseky,“ říká úřadující Mistr ČR v rallye Václav Pech jun.

„Pro nás byla tahle soutěž, která je letos poprvé zařazena do Mezinárodním mistrovství České republiky v rallye, zcela nová a tak jsme přípravě věnovali víc energie a času, než v ostatních případech. Jsem zvyklý poznamenat si do rozpisu pokud možno co nejvíce detailů, při tréninku jsme s Petrem i několikrát vystoupili z auta a prošli si zarostlou krajnici silnice abychom nepřehlédli nějaký skrytý kámen. Myslím, že se nám tuhle přípravu povedlo pak v soutěži zúročit. Díky naši mechanikům fungovalo bezchybně i naše soutěžní mitsubishi. Výbornou práci odvedl táta při řízení celého teamu. Ten byl během posledních dvou rychlostek víc nervózní něž my s Petrem, což jsem se dozvěděl ovšem až po závodě od lidí v servisní zóně,“ hodnotí Václav Pech jun.

Ten sváděl neuvěřitelně vyrovnaný souboj s Krestou, když během celé soutěže mezi nimi nebyl větší rozdíl než deset sekund a v cíli pouze 3,2 sekundy hovořících ve prospěch Václava Pecha jun. Celou soutěž provázely tropické teploty, které nyní v ČR panují a ty představovaly další prvek obtížnosti této soutěže. „Je to nesmírně vyčerpávající soutěžit v autě za takových teplotních podmínek. Je nutné dodržovat optimální pitný režim. My s Petrem jsme spotřebovali každý 8 litrů iontového nápoje za den,“ říká Václav Pech jun. a ještě dodává: „Jak jsem již vyprávěl v předešlé tiskové zprávě o natáčení filmu s Bolkem Polívkou SVATBA NA BITEVNÍM POLI, povedlo se nám zde bydlet čirou náhodou ve stejném hotelu, kde tehdy bydlel celý natáčecí štáb i s herci. Všude na stěnách visely fotografie z tohoto filmu a bylo vidět, že majitelé hotelu si přítomnosti filmařů hodně považovali. K mému velkému překvapení mě nikdo ale jako filmovou hvězdu nevítal, ani kufr neodnesli, ba dokonce mě vůbec nepoznali. A to jsem hrál ve filmu celé čtyři sekundy,“ vypráví s úsměvem Václav Pech jun.

Dalším podnikem seriálu Mezinárodním mistrovství České republiky je Horácká rallye v Třebíči, která se jede za tři týdny, a na kterou již nyní v EuroOil teamu začaly probíhat intenzivní přípravy.

Jaroslav Štauber

Další články

Najeli jste do výmolu? Kdo zaplatí škodu na autě a kdy pomůže pojištění?

Rozbité silnice a výmoly jsou každoroční realitou hlavně po zimě. Stačí chvíle nepozornosti a místo klidné jízdy řešíte proraženou pneumatiku nebo poškozený podvozek. Kdo za takovou škodu odpovídá a kdy vám pomůže pojištění? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

zobrazit článek >

Jak si užít rodinné cestování - návod pro bezpečné kilometry

Dlouho očekávaný rodinný výlet je za dveřmi. Na jedné straně je to skvělá příležitost, jak si odpočinout, poznat nová místa a strávit společný čas jinak než doma. Na druhé se může změnit v nečekané komplikace. Aby byla vaše cesta bezpečná a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás seznam věcí, na které nesmíte před delší cestou zapomenout.

zobrazit článek >

Správa vozového parku podle dat aneb kde ve firmě tiše unikají peníze

Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.

zobrazit článek >