Zákruta.cz  >  

Hyundai přišel s vlastním vozem na hybridní pohon

24. listopadu 2008

Hyundai v Los Angeles představuje vlastní konstrukci hybridního pohonu, která spojuje benzinový pohon a elektromotor. Hybridní pohon Blue Drive je cestou, jak výrazně snížit normovanou spotřebu vozů. Cílem automobilky je být výrobcem nejúspornějších aut na světě.

Tato nová konstrukce hybridního pohonu byla vyvinuta přímo automobilkou Hyundai. Kombinuje atmosférický čtyřválcový motor 2,4 Theta II, šestistupňovou automatickou převodovku a 30kW elektromotor. Ten má točivý moment 205 Nm. Systém je schopný rekuperovat energii při brzdění a je také vybaven funkcí start-stop. Další možností je použití přeplňovaného benzinového motoru 2,0 GDI Theta, který má výkon 210 kW a přitom dosahuje nižší spotřeby. Lithium-polymerové 270V baterie mají kapacitu 5,3 Ah.

Tento typ baterií ve srovnání s klasickými NiMH znamená úsporu 30 % hmotnosti a 50 % velikosti. Jejich konstrukce se také odlišuje od dnes běžných lithium-ion baterií . V těch se používá běžný elektrolyt, v těchto nových lithium-polymerových baterií je místo kapaliny gel. Díky tomu jsou tyto baterie o 20 % menší než Li-Ion. Dodavatelem baterií je společnosti LG.

-ric- ; Internet

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK