Zákruta.cz  >  

V Německu se chystají na piráty silnic

23. května 2008

U našich západních sousedů se policisté chystají na piráty silnic. Podle posledních úprav začnou platit na hříšníky mnohem tvrdší postihy. Pokuty mohou dosahovat v přepočtu až 75 tisíc korun.

Ve Španělsku mohou dokonce opravdoví „rychlíci“ skončit i ve vězení. Kdo by jel po dálnice více než 200 km/hod nebo projel vesnicí více než 110 km/hod, může skončit ve vězení na 3 až 6 měsíců.

Kromě jiného je již nyní ve 30 zemích zakázáno telefonovat za jízdy bez využití handsfree. Nejvyšší pokuty účtují za telefonování policisté v Norsku, Maďarsku, Belgii, Nizozemsku a Portugalsku. Podle německého autoklubu ADAC se tamní pokuty pohybují mezi 100 a 160 eury.

Česko patří v tomto ohledu k benevolentnějším zemím, pokuty se v přepočtu pohybují okolo 40 eur. Ještě menší sazby mají policisté za telefonování v Litvě nebo Lotyšsku.

V Německu chtějí zdražit všechny druhy pokut. Cílem je přinutit opravdové piráty silnic k tomu, aby sundali nohu z plynu. Celá Evropa má za cíl snížit počet mrtvých na silnicích a proto dojde ke zpřísnění všech druhů pokut. Snad si vezmou příklad i čeští zákonodárci...

-ric- ; (Idnes)

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK