aktuálně: 41 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >

Automobilový sport

Jean-Joseph: Barumka patří k nejkrásnějším v Evropě

Veliké odhodlání a bojovnost dovedly posádku vozu Citroën C2 Super 1600 Simon Jean - Joseph a Jack Boyére na letošní Barum Rallye ve Zlíně k 10. místu v celkové klasifikaci a také k cenným bodům do hodnocení mistrovství Evropy (ERC).

zobrazit článek >

Robert Vodička na Barum rally

Po nepříjemné havárii na Rally Bohemia jsem vyrazil opět s původním spolujezdcem Pavlem Dobišem a opravenou Škodou Felicií (tímto děkuji klukům za jejich obětavou práci) na další podnik MMČR do Zlína.

Loebův historický boj

Sébastien Loeb, Daniel Elena a jejich Citroën C4 WRC svedli heroický třídenní boj v 11. pokračování seriálu mistrovství světa v rallye, aby je nakonec od první příčky dělily pouhé tři desetiny sekundy.

Grönholm vyhrál na Novém Zélandu fantastický duel

Marcus Grönholm a Timo Rautiainen zvítězili s Focusem RS WRC týmu BP-Ford v Rally Nový Zéland nejtěsnějším rozdílem, jaký byl v dosavadní historii mistrovství světa zaznamenán.

Francois Duval dostane další šanci a to ve Španělsku

Výsledek na Novém Zélandu paradoxně pomohl Duvalovi k dalšími startu v seriálu mistrovství světa. Jeho úkolem ve Španělsku bude skončit před Marcusem Grönholmem a sebrat mu tak body do MS FIA značek.

Vojtěch v cíli Rally New Zealand

V dnešních brzkých ranních hodinách skončil třicátý osmý ročník Rally New Zealand. Na letošní působení u protinožců nebude vzpomínat příliš dobře, český pilot Štěpán Vojtěch.

Nový Zéland cíl - Tři bitvy vyhráli Grönholm, Atkinson a Arai

Naprosto strhující a chvílemi až neuvěřitelný se odehrál souboj o vítězství v Novozélandské rally...

Neuvěřitelné... Loeb vede o 1.7 vteřiny!

Celá sobotní etapa se odehrávala v režii dvou jezdců a to Marcuse Grönholma a Sébastiena Loeba. Nakonec měl v závěru dne pevnější nervy a rychlejší auto Sébastien Loeb, který se dostal na vedoucí pozici o neuvěřitelné 1.7 vteřiny!

Po první etapě vede Marcus Grönholm, Vojtěch out

Finský pilot Marcus Grönholm začal hned od první rychlostní zkoušky velmi zostra a dostal se do relativně pohodlného vedení. Na druhém místě se usadil Sébastien Loeb, který se snažil následně v odpoledních průjezdech ztrátu na Fina částečně eliminovat.

Podle očekávání vede Marcus Grönholm

Hned úvodní dvě rychlostní zkoušky ukázaly, že na Marcuse Grönholma a Sébastiena Loeba nebudou ostatní jezdci vůbec stačit. Náskok Fina na druhého Francouze je také velmi slušný + 14.8 vteřiny.

Nový Zéland - Na shakedownu nejrychlejší Latvala

Již v noci byl odjetý shakedown, který byl poslední možností, jak si ještě upravit nastavení vozů a prověřit svůj jezdecký styl před nadcházející Novozélandskou rally.

Jezdci týmu BP-Ford se těší na novozélandské tratě

Již třetí soutěž během pěti týdnů čeká o tomto víkendu tým BP-Ford, který bude mít další příležitost prokázat svou skvělou formu na nezpevněném povrchu.